Pınar süt stajyer para verir mi

Süperli

Pınar sütte stajyerlik yapmak istiyorum para verirler mi veya bana bi katkısı olur mu

Yorum Ekle
Süper Tavsiye

Merhaba efendim , Pınar da staj düşünmeniz çok güzel çok doğru bir karar vermişsiniz. Öncelikle staj ile ilgili bilgiler vermek isterim size ;

Üniversite stajlarında : 

Topluluk şirketlerin de üniversitelerin önlisans, lisans ve yüksek lisans bölümlerinde eğitim gören öğrencilere 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu kapsamında belirtilen şekilde staj olanağı tanınmaktadır. Staj başvuruları 01 Ocak – 15 Nisan tarihleri arasında kabul edilir. Staj yapmayı talep eden öğrencilerin başvuruları, proje konusu ve şirket ihtiyaçları doğrultusunda 15 Nisan – 30 Mayıs tarihleri arasında değerlendirmeye alınır. Değerlendirmede staj zorunluluğu aranmaktadır. Staj süresinin etkin ve verimli kullanılabilmesi için 20 iş günü altındaki staj başvuruları kabul edilmemektedir. Stajı kabul edilen kişilere telefonla bilgi verilir, yasal yazışmalar yürütülür.

 Lise stajlarında :

3308 sayılı Mesleki Eğitim Yasası gereği Topluluk şirketlerimizde kontenjanları doğrultusunda Ticaret/ Meslek Lisesi öğrencilerine staj olanağı sağlanmaktadır. Staj başvuruları 1 Ağustos – 1 Eylül tarihleri arasında kabul edilir. 1-10 Eylül tarihleri arasında staj yapmayı talep eden öğrencilerin başvuruları şirket ihtiyaçları ve okul başarıları doğrultusunda değerlendirilir. Stajı kabul edilen kişilere telefonla bilgi verilir, yasal yazışmalar yürütülür.

Adayların aşağıdaki özelliklere sahip olması beklenmektedir:

• Üniversitelerin 3. sınıfını bitirmiş olmak veya MYO öğrencisi olmak,
• Staj zorunluluğunun bulunması,
• 5510 no’lu yasa gereğince Eğitim Kurumu’nca sigortaların yapılması ve sigorta priminin ödenmesi,
• MS Office programlarına hakim olmak,
• İletişim becerileri güçlü, takım çalışmasına yatkın olmak.

Pınar da çalışan stajerlerin diğer stajerler gibi aldıkları ücretler şu şekildedir :

ZORUNLU STAJ: Bu bölüm meslek lisesi ya da meslek yüksekokulu öğrencilerini kapsıyor. Sigortayı okul ödüyor. Ücreti ise işletmeler veriyor.

OKULUN TAVSİYE ETTİĞİ STAJ: Üniversitelerin diğer bölümlerinde okuyan öğrenciler bu kapsama giriyor. Üniversiteleri staj istese de işletmelerin ücret zorunluluğu yok. Ama bir engel de yok. Örneğin iktisat fakültesi öğrencisi için okul, stajı zorunlu kılabilir. Bu durumda öğrenciye ücret ödenmese de okulun sigorta yapması zorunlu.

İSTEĞE BAĞLI STAJ: Bazı arkadaşlarımız mesleki becerilerini geliştirmek ve tecrübe kazanmak için işletmelere giderek yaz aylarında çalışıyor. Ve bunun adına da ‘staj’ deniliyor. Bu durumda çalışanlar maalesef kanunun tarif ettiği stajyer kapsamına girmiyor. Bu durumda çalıştırılan öğrenciler normal personel gibi değerlendirilir. Eğer sigortası yapılmazsa kayıt dışı çalışan hükmüne girer. Bu yüzden böyle öğrenci çalıştıranların sigorta yapmaları ve en az asgari ücret ödemeleri zorunlu.

gerçekten pınar sütte staj yapmanın avantajlarını görebilir miyim?

ilerde bana katkısı olur mu sizce ?

bi tanıdıgımız varda onun sayesidne giriyorum  anadolu meslek lisesi öğrencisiyim. benim burdan oraya gidip gelmesi 6 tl 55 gün gidicem ve bana maddi açıdan büyük zararı olur. faydasını görüceksem yol parası helal olsun :D.

son olarak pınar sütte cumartesi günleri iş oluyor mu ?  orda çalışmanın avantajları neler (paketleme elemanı – satış şefi vb. iş bölümleri var bunlardan birisi olmak için bi bölüm felan okumak gereliyor mu ?)

14/04/2016.
Yorum Ekle

Tavsiyeni yaz

Tavsiyenizi yayınlayarak KariyerSor'un Şartlar ve Gizlilik altında belirttiği maddeleri kabul ediyorsunuz.