Doğuş Holdingde Staj

Bilgisayar mühedisliği okuyorum. Doğuş Holdingde staj yapmak istiyorum. Ancak stajda bölümümle ilgili bişeyler öğrenebilir miyim ? Yoksa aylak aylak oturup fotokopi çekip sıkıntıdan patlar mıyım ? Bir de staj süresi tüm yaz oluyor mu ?

Yorum Ekle

Doğuş holding yaz ve kış döneminde öğrencilere staj imkanı sağlayan büyük bir firmadır. İçerisinde bir çok farklı departmanı barındıran Doğuş Holding’in bünyesinde staj yapma fırsatı için olanak sunan bir firmadır.

Stajyer öğrencide aranan özellikler

§  Ekip çalışmasına yatkınlık

§  İnsan ilişkilerinde uyumluluk

§  Üniversitede başarılı bir not ortalamasına sahip olmak

BU özelliklere uygun bulunana stajyer adayları sözlü mülakata davet edilir ve insan kaynakları ile yapacakları görüşme sonrasında staja alınıp alınmayacakları, hangi departmana uygun oldukları belirlenir.

Stajyer alımları Doğuş Grubu İnsan Kaynakları tarafından merkezi olarak yürütülmektedir Ömer bey ve bildiğim kadarıyla staj süresi 60 gün süresidir yani iki aylık staj süresi sunuyor stajer öğrencilere. Kariyer hayatınızda başarılar dilerim Ömer bey 🙂

Yorum Ekle

Merhaba Ömer bey, Öncelikle  şunu belirtmek isterim ki doğuş holdingte staj sürecinizde aylak aylak oturmazsiniz sadece fotokopi cekmezsiniz. Kariyerinize çok güzel bir adım atmış olursunuz doğuş holdingte staj yaparak kesinlikle tavsiye ederim.CV ‘ niz açısından da baya önemli bir şirkettir.

Medya alanında kariyer yapmayı hedefleyen öğrencilere çalışma ortamını deneyimleme, teknik ve fonksiyonel bilgi ve becerilerini artırma fırsatı sunmak, gelişimlerini desteklemek amacıyla stajyer olarak çalışma imkanı sunuyorlar. Staj Programı ayrıca işlerini samimiyetle yürüten, verimliliği esas alarak yeni ve yaratıcı fikirler geliştiren, dış dünyayı sürekli takip ederetk işinde fark yaratan, öğrenme arzusu taşıyan yüksek performanslı bireylerin Şirket’e kazandırılması amacını da taşır.

Yılda bir defa olmak üzere asgari dört hafta azami on iki haftalık bir dönem için öğrencilere çalışma deneyimi sağlıyorlar. Mümkün olan en çok öğrenciye imkan sağlamak açısından her öğrenci en fazla iki dönem üst üste staj yapabilir. Yaz Dönemi Staj Programı Haziran ayında başlar. Staj programını tamamlayan öğrenciler performansları ve departman ihtiyaçları doğrultusunda kalıcı iş başvurusunda bulunabilirler. Kariyer hayatınızda başarılar dilerim Ömer bey 🙂

Yorum Ekle

Tavsiyeni yaz

Tavsiyenizi yayınlayarak KariyerSor'un Şartlar ve Gizlilik altında belirttiği maddeleri kabul ediyorsunuz.