Deniz isletmeleri yönetimi

Deniz işletmeleri yönetimi bölümünü yazmayı düşünüyorum; Ancak İnternet üzerinden yaptığım araştırmaların birçoğu samimiyetsiz ve gereksiz bilgiler verdiği için, ikilimde kaldım. Hayatımın belki büyük bir kısmını geçireceğim meslek için ön bilgi almak istiyorum. Bu konu hakkında yardımcı olabilecek herkesin gözlerinden öpüyorum.

Yorum Ekle

Merhabalar sorunuz dikkate alınması gereken bir konu ben biraz araştırma yaptım ve size şöyle tavsiye verebilirim ;

Bölümün amacı ve kapsamından şöyle söz edebiliriz ;

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi bölümünün amacı; denizcilik ve lojistik alanlarında uzman kişiler yetiştirmektir.

Bölümde genel olarak, Deniz işletmeciliği, Lojiktik, Ulaştırma, Matematik, İstatistik, Hukuk, Bilgisayar vb. alanında dersler verilmektedir. Yapılan işin uluslararası olması sebebiyle İngilizce bölümde çok önemlidir.

Bölümü okuyan adaylarda olması gereken özellikler ise ;

Bu alanda çalışmak isteyen kişilerin; kendini sürekli geliştiren, sorumluluk ve özgüven sahibi olan  denizi çok seven, uzun deniz yolculuklarından hoşlanan, kriz durumlarını iyi idare edebilen ve yabancı dilini geliştiren kişiler olması sektördeki başarısını mutlaka artıracaktır.

Bölüm mezunlarının çalışma sahaları ;

Bölüm mezunları Denizcilik Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı kamu kurumlarında çalışabilirler. Bölümün özel sektörde de çalışma imkanları çok fazladır. Armatör firmaları, forwarder ve broker gibi aracılık firmaları, limanlar ve marinalar gibi işletmelerde çalışabilirler. İş bulma imkanlarının çok fazla olması bölümün en önemli avantajı olarak gösterilebilir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir kariyeriniz de başarılar dilerim 🙂

Direktör Tavsiye 27/04/2017.
Yorum Ekle

Tavsiyeni yaz

Tavsiyenizi yayınlayarak KariyerSor'un Şartlar ve Gizlilik altında belirttiği maddeleri kabul ediyorsunuz.