Turkcell Gncytnk

1-Müşteri Deneyimi
‘Turkcell müşterileri için eşsiz ve üstün bir deneyim tasarlamaktan sorumlu olsan; neleri değiştirmeyi tercih ederdin? Neden ve nasıl yapardın?’
2-Ürün ve Servis Uygulamaları
‘Bugün Turkcell’deki ilk iş günün! Turkcell’de fark yaratmak için geliştireceğin ilk ürün veya servis ne olurdu? Neden bu ürün veya servisi tercih ederdin? Nasıl hayata geçirirdin?

Bu sorular için beklenen cevap nasıl olabilir?

Yorum Ekle

Merhaba, öncelikle sorularınızı şöyle değerlendirmek istiyorum,

  1. sorunuz için cevap şu olabilir ; Dijital ürünlerin kullanımını kolaylaştırmak ve akıllı telefon penetrasyonunu arttırmak için mevcut ürünleri gözden geçirirdim. Tüm satılan akıllı telefonlar ile entegre gelecek ve akıllı telefonun özellikle orta yaş ve üzeri kişilerce daha kolay kullanımıni sağlayacak bir arayüz tasarlardim. Bu arayüzün içerisine turkcell in dijital ürünlerini de koyardım. Ayrıca mevcut ürünleri sadeleştirmek ve kullanımıni kolaylaştirmak için çalışma yapardım. Her üründe aksiyon gerçeklestirmek için harcanan zamanı ve adım sayısını ölçümlerdim ve teknolojiye uzak olan kişilerin bile kolayca bu ürünleri kullanmasını saglardim.
  2. sorunuz için ise cevap şu olabilir ; Turkcell uygulamalar marketini tasarlar ve hayata geçirirdim. Açık kaynaklı olacak bu uygulama pazar yeri sayesinde, tüm müşterilerin turkcell uygulamalarına kolayca ulaşmasını saglardim. Bu marketi açık kaynakli yaparak, Türkiye’nin genç geliştiricilerini ve teknoloji şirketlerini de desteklerdim. Hem yeni fikir ve kaynaklara en ucuz şekilde ulaşarak kendi uygulama havuzumu genişletir ve müşteriye sunar, hem de bu yeni uygulamalara 30 milyonluk müşteri havuzumu açarak kar etmeyi hedeflerdim. Ayrıca bu market sayesinde kullanıcıların data kullanımıni arttırır ve gelir yaratırdim. 

Umarım yardımcı olabilmişimdir kariyeriniz de başarılar dilerim iyi çalışmalar 🙂

Yorum Ekle

Tavsiyeni yaz

Tavsiyenizi yayınlayarak KariyerSor'un Şartlar ve Gizlilik altında belirttiği maddeleri kabul ediyorsunuz.