Mekatronik Teknisyeni

On lisans Mekatronik mezunuyum. Çalışma alanları hakkında düşüncelerinizi bekliyorum.

Yorum Ekle

Merhaba , bölüm mezunları Kamu Personeli Seçme sınavı (KPSS) ile çeşitli resmi kurumlara atanma imkanı bulabilmektedir. Ancak mekatronik mezunlarının iş imkanı sadece devlet kurumları ile sınırlı değildir. Mekatronik bölümünden mezun olanlar elektrik-elektronik ile alakalı her türlü şirket veya firmada iş bulabilmektedir. Bildiğiniz gibi elektronik araç ve gereçler, insanoğlunun en çok etkileşimde bulunduğu şeylerdir. Cebimizden eksik etmediğimiz telefonlar, bilgisayarlar, beyaz eşyalar gibi aklınıza gelebilecek her şey mekatroniğin alanına girebilir ve bu tür ürünlerin satışının, tamirinin yapıldığı her türlü şirkette veya firmada çalışılabilir.

Bölümden mezun olanlar devlet kurumlarında alanı ile ilgili veya normal memur statüsünde görev alabilir. Bunun dışında elektrikli daha doğrusu mekanik ürünlerle ilgili şirketlerin teknik servislerinde, ürün pazarlamasında ve benzeri işlerde bulunabilir.Mekatronik mezunları, atandıkları devlet kurumlarında 2000 lira civarında maaş alabilmektedir. Mekatronik teknikeri veya mekatronik teknisyeni unvanı ile çalışır, memur statüsünde maaş alırlar. Özel şirketlerde çalışanlar ise çalıştıkları yerlerle yaptıkları sözleşmelere göre maaş almaktadır. Ancak genel anlamda asgari ücretin 2 katı veya biraz daha üstü maaş aldıkları söylenebilir.

Kariyeriniz de başarılar dilerim 🙂

 

Yorum Ekle

Çok açıklayıcı bir metin yazmışsınız ilginiz için çok teşekkür ederim. Ama bu sene ön lisans kpss’dee devlet kurumuna atamam yok ona çok üzülüyorum ben. Özel Şirkete başvuru yaptığımda ise benden istedikleri Referans ve 3-5 yıl deneyim. Yeni mezun olan biri nerde Referans bulsun ve 3-5 yıl deneyim kazansın öyle diğil mi. Sizin bildiğiniz özel sektörde yönlendirebileceğiniz işler varmı. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?

 

İyi Günler ..

Yorum Ekle

Tavsiyeni yaz

Tavsiyenizi yayınlayarak KariyerSor'un Şartlar ve Gizlilik altında belirttiği maddeleri kabul ediyorsunuz.