LTB Part Time çalışanın Maaşı ne kadar?

LTB de Yarı zamanlı çalışan birisi ne kadar ücret alır?

Yorum Ekle
Süper Tavsiye

Merhaba efendim bir arkadaşım eskiden LTB’ de çalışmıştı oradan bildikleri size aktarmak isterim efendim. Şöyle ;

Mağazada görev alan Satış Danışmanları Asgari ücret almaktadır. Yani bir satış danışmanı net olarak eline geçen para 949 TL’dir. Ocak ve Temmuz aylarında aldıkları zam ile yılda iki kere zam alırlar diyebiliriz. Asgari ücrete 2015 yılında verilen 50 TL lik zam ile Ocak ayından itibaren maaşları belirttiğimiz gibidir. Temmuz ayında verilecek %3 lük bir zam ile Maaşları 1000 TL olacaktır. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi artık Mağazalarda personellerine ek olarak mağaza kotası ve hedefi tamamlandığı zaman prim vermektedir. Bu nasıl yansıyor ?

Mağazaya alışveriş için yönetim tarafından bir kota verilir. Örnek olarak verecek olursak 400 BİN TL kadar. 1 ay içerisinde mağaza bu kadar satış yaparsa personellerin maaşlarına da yine yüzde olarak prim yansıtılmaktadır. Bu sayede maaşlar 1.200 TL ile 1.350 TL arasında olabilmektedir. Peki mağaza hedefini yapamazsa prim alınmıyor mu ? Alınıyor elbet. Fakat %100 lük bir kota tamamlaması durumundakinden biraz eksik maaş alırlar.

Sonuç: Bir satış danışmanı 949 TL net maaş alır. Ayrıca maaşının yanı sıra alışveriş merkezlerinde çalışan bu personellere Ticket verilmektedir. Yemek ya da diğer harcamalarda kullanılması için. Bu da 300-350 TL arasındadır. Ortalama olarak bir satış danışmanının aylık geliri 1.500 TL olabiliyor. Elbette yemek parası da dahil edilirse.

Umarım istediğiniz uzman cevabı karşılayabilmişimdir.Kariyer hayatınızda başarılar dilerim 🙂

Yorum Ekle

Tavsiyeni yaz

Tavsiyenizi yayınlayarak KariyerSor'un Şartlar ve Gizlilik altında belirttiği maddeleri kabul ediyorsunuz.