İş Bankası’nda stajyerlik nasıl?

İş Bankası’nda stajyerlik nasıl? Tavsiye eder misiniz? İyi bir staj dönemi geçirmek istiyorum.

Yorum Ekle

Türkiye’ nin en eski bankalarından biri olan Türkiye İş Bankası her geçen gün yeni çalışma arkadaşlarını işe alarak bünyesinde daha çok personel çalıştırmayı ve daha fazla büyümeyi hedeflemektedir.

Bankacılık sektöründe çalışanların iş başvurusu yapmalarının faydalı olacağını düşündüğüm bir firma olan İş Bankası staj başvurusu konusuna da özenli bir şekilde yaklaşmaktadır.Staj başvurusu konusunda ücret dahil istenilen her bilgiyi iş bankasının internet sitesi ve insan kaynaklarından rahat bir şekilde alabilirsiniz.

İş Bankası’nın Bazı Önemli Kriterleri

Staj yapacak kişiler üniversitelerin bankacılıkla ilgili bölümlerinde eğitimlerine devam ediyor olmaları gerekmektedir. Köklü bir firmada çalışacağının bilinci ve disiplininde olan bir birey olmalısınız. Teknolojiye yakın hatta teknolojiyle iç içe olmalısınız. Gelişime açık bir birey olmalısınız.

İş bankası insan kaynakları ekibinin oldukça başarılı olduğunu internet sitelerinin insan kaynakları sayfasından görmemiz mümkündür. Marka adını her şeyin üstünde tutan İş Bankası staj başvurusu yapacak adayları kendi bünyesi altında yetiştirip ülkeye ve iş bankasına yararlı birer bankacı olmalarını sağlamayı hedeflemektedir.

Genel Koşullar

Türkiye İş Bankası genel işe alım koşulları:

  • T.C. vatandaşı olmak.
  • 18 yaşından büyük olmak ve en fazla 30 yaşında olmak.
  • Kamu haklarından yoksun bulunmamak.
  • Affa uğramış dahi olsa, herhangi bir suçtan dolayı hapis cezasına hüküm giymemiş olmak.
  • Herhangi bir kurum ya da kuruluşa karşı zorunlu hizmet yükümlülüğü taşımamak.
  • Sağlık durumu, Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak.
Yorum Ekle

Tavsiyeni yaz

Tavsiyenizi yayınlayarak KariyerSor'un Şartlar ve Gizlilik altında belirttiği maddeleri kabul ediyorsunuz.