Foto Muhabiri olmak için sertifika programı, eğitim veya bildiğiniz sınavlar nelerdir?

Foto Muhabiri  olmak için sertifika programı, eğitim veya bildiğiniz sınavlar nelerdir?

Yorum Ekle

Mesleğin eğitim süresi 4 yıldır.
9.sınıfın (lise 1) dersleri genel liseler ve meslek liselerinde ortaktır. 9.sınıfın sonunda öğrenci alanını belirler. 9 ve 10. sınıflarda ortak dersler ile alan ortak dersleri, 11 ve 12. sınıflarda ise dallara özel dersler öncelikli olarak okutulmaktadır. Alanda yer alan tüm dallara yönelik ortak yeterlikleri kazandıran dersler ağırlıklı olarak 10 ve 11. sınıfta verilmektedir. 12. sınıfta diplomaya götüren dala ait yeterlikleri içeren dersler yer almaktadır. 10. sınıfın sonunda bölgesel ve sektörel ihtiyaçlar, okulun donanımı, öğretmen ve fizikî kapasitesi ile öğrencilerin mesleki yeterlikleri de dikkate alınarak dal seçimi yapılır.
Ortak dersler
Dil ve Anlatım, Türk Edebiyatı, Din Kültürü ve Ahlak bilgisi, Tarih, TC İnkılap tarihi ve Atatürkçülük, Coğrafya, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Sağlık Bilgisi, Felsefe, Yabancı Dil, Beden Eğitimi, Milli Güvenlik Bilgisi, Trafik ve İlkyardım, Tanıtım ve Yönlendirme.
Alan ortak dersleri
Bilgi ve İletişim Teknolojisi, Matematik, Mesleki Gelişim, Temel İletişim, Etkili Konuşma ve Yazma Teknikleri, Temel Hukuk, Temel Fotoğrafçılık, Haber Toplama ve Yazma, Mesleki Bilgisayar, Medya Organizasyonu.
Dal dersleri
Haber Yazma Teknikleri, Yayın Türüne Göre Gazetecilik, Haberleşme Hukuku, Haber Fotoğrafçılığı, Medya Tarihi, Basında Fotoğraf Kullanımı, Fotoğraf Baskısı ve Arşivleme, Haber Çekimi, Bilgisayarda Fotoğraf İşleme, Basın Fotoğrafçılığı gibi meslek dersleri alırlar. Ayrıca, öğrenciler eğitim sırasında işletmelerde staj da yapmaktadırlar.

Yorum Ekle

Tavsiyeni yaz

Tavsiyenizi yayınlayarak KariyerSor'un Şartlar ve Gizlilik altında belirttiği maddeleri kabul ediyorsunuz.