Eğitim

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yurt dışında yüksek lisans yapılabilecek bütçeye uygun yerler nereler ?

Yorum Ekle

Merhaba , klişe gelecek belki, lakin söylemeden geçemeyeceğim. gerçekten öngörüldüğünden daha zor. belki hırs yaptıktan sonra gmat, toefl gibi sınavlardan istenilen puanlar alınıp üniversitelerden bir bir kabul mektupları gelebiliyor, lakin asıl mücadele yaşayacağınız ülkeye, okuyacağınız okula adımınızı attıktan sonra başlıyor.
bunlar an itibariyle aklıma gelen tek tük zorlukları, pek tabi kişiden kişiye değişebilir. bununla birlikte, öncesinde çok uğraş verilip, üniversitenin son senesi resmen heba edildiyse, sonunda da istenilen okullardan birine kapak atıldıysa her türlü zorluk vs. vız geliyor zira kişi en umutsuz, dağınık halinde halinde bile bir şeyleri başardığının farkında olup geleceğe umutla bakmaya devam edebiliyor.
velhasıl öncesi ayrı emek istiyor, başladıktan sonra da yoğun tempo devam ediyor. hem fiziken hem de mental açıdan yorulabiliyorsunuz. fakat arada bir soluklanıp keyfini çıkarmasını bilmek lazım.

10.000-70.000 TL arası değişen bir bütçe söz konusudur. Uygun yeri bulmak gerçekten zor. Fakat şöyle bir tablo ile yardımcı olabilirim :

RE: Eğitim

Umarım yardımcı olabilmişimdir kariyeriniz de başarılar dilerim 🙂

Direktör Tavsiye 06/08/2017.
Yorum Ekle

Tavsiyeni yaz

Tavsiyenizi yayınlayarak KariyerSor'un Şartlar ve Gizlilik altında belirttiği maddeleri kabul ediyorsunuz.